חיפוש

מהם הדברים שאתם חייבים במטבח גם אם הוא קטן

המטבח שלכם קטן? זה לא אומר שהוא לא יכול להיות נוח, זה כן אומר שצריך לתכנן אותו נכון יותר.

יש דברים שלא חייבים להיות במטבח כשהוא קטן.

על מעמד ליינות, למשל, אפשר לוותר.

אבל יש דברים שפשוט חייבים במטבח, גם אם הוא קטן.

הנה כמה דברים שחייבים במטבח הקטן שלכם, לפי סדר חשיבותם.

 

1.   כיור במידות הנכונות

אם יש משהו שאסור להתקמצן בו, זה החלל לכיור. הפח יכול להתקטן, המקרר – איכשהו, על שולחן האוכל נהיה מדוקדקים, על משטח העבודה בשיש – ואפילו על הארונות. אבל כיור קטן זה מתכון לסיוטים. רוצים דוגמא?

  • אם אתם לא מעוניינים לשטוף כל סיר או מחבת באמבטיה, תנו לכיור את הרוחב והעומק הדרושים.
  • מעדיפים שלא יהיו כלים מלוכלכים שמפוזרים על השיש? כולנו מלכלכים כלים כל הזמן, ואח"כ שוטפים אותם. אבל כלים מלוכלכים שיוצאים מחוץ לגבולות הכיור זה לאאאאאאא.
  • מים שמשפריצים עלינו החוצה בזמן שטיפת הכלים, זה, איך לומר, לא ממש עושה חשק לשטוף.

בקיצור. כיור גדול.

קל להתפתות להקטין את הכיור, אבל זה ביג נו נו. לזכור.

 

2.   משולש העבודה: כיור-מקרר-כיריים

ישנו משולש החיים המפורסם, הכולל את המוח, הלב והריאות. בדומה לכך, גם למטבח יש משולש חיים משלו: הכיור, המקרר והכיריים הם שלושת הקודקודים העיקריים בעבודות המטבח.

כדי ששלושת הקודקודים הללו יעבדו באופן מסונכרן, חשוב למקם אותם במרווחים נכונים. במטבח קטן מדובר באתגר גדול במיוחד! נכון, לנו נשמע שזה דווקא קל. אם המטבח קטן אז הכל קרוב, וקל מאוד לשלוף אוכל מהמקרר, לשטוף בכיור ולהניח בכיריים. אבל מסתבר שזה לא קל: חיבור נכון דורש גם מרחקים נכונים, כדי לאפשר מרחב מספיק לעבודה ולמעברים. הסוד הוא למצוא איזון מדויק במיקום היחסי של המקרר לעומת הכיור ולעומת הכיריים.

 

3.   מזווה נשלף

האמת, כל כך כיף אתו שפשוט לא כדאי לחיות בלעדיו. בשביל כל מוצרי המזון היבש, אלה שלא מתחלפים בקצב מהיר מדי ומהווים בסיס למרבית התבשילים, המאפים, המטוגנים והמאודים;) – מזווה נשלף מקל על החיים.

מה נכניס במזווה הנשלף? מוצרי מזון יבש כוללים מגוון ענק של מוצרים, החל מקופסאות שימורים ואריזות של קטניות ועד לאבקות אפייה ופודינגים. מזווה נשלף חשוב במיוחד בתוך מטבח קטן, כי הוא מאפשר גם ניצול מקסימלי של השטח לאחסון כל המוצרים הללו, שנוטים לסבול מצפיפות אוכלוסין.

מיקום המזווה הנשלף רלוונטי עד לגובה הרמת היד, כי מעבר לכך אין כבר משמעות לזה שהמדף נשלף. הרי בכל מקרה צריך לטפס כדי להגיע אליו. לכן, כדאי למקם את המזווה הנשלף בגובה אידיאלי לשליפה מהירה.

 

4.   טוחן אשפה

מוצר שצובר תאוצה והופך לפופולרי יותר ויותר: טוחן אשפה. בשביל סביבה היגיינית יותר, עם או בלי קשר למגפות. מה שחשוב זה לא לפספס את המוצר הזה בגלל גודל קטן של המטבח. הוא לא גדל מימדים והוא פרקטי במיוחד, אז מדובר בחיסכון שלא משתלם.

חלל מעוצב

 

אולי יעניין אותך גם

טבח
בלוג האוכל
כיצד מתכננים מטבח תעשייתי?

  תכנון של מטבח תעשייתי שונה בצורה משמעותית מתכנון של מטבח ביתי. החל מסדרי הגודל של ציוד, כניסת ספקים, חומרים וכיו"ב, כל הדברים הללו דורשים

קרא עוד »
בצקים
בלוג האוכל
שלושה מתכונים למטבח החדש

רכשתם מטבח חדש בפנל מטבחים, החברה המובילה בארץ לעיצוב וייצור מטבחי יוקרה, ועכשיו ממש בא לכם לבשל משהו. בשבילכם בחרנו שלושה מתכונים מטריפים שתוכלו לבשל

קרא עוד »