חיפוש

איך מכינים שייק חלבון טעים?

בעולם התזונה, אחד האתגרים הכי גדולים הוא להגיע לצריכת חלבון מספקת. החלבון הוא אחד מאבות המזון, ובאופן פשוט אפשר לומר שהוא אחראי על בניית הגוף שלנו. הגוף עצמו עשוי מאחוז גדול של חלבונים, ולכן חשוב לתת להם מקום של כבוד בתפריט שלנו. אחת הדרכים היעילות לצריכה של חלבון היא באמצעות שייק, ואנחנו כאן כדי לספר לכם איך מכינים אותו.

 

שייק חלבון

אבות המזון הם למעשה הרכיבים הבסיסיים ביותר בכל מאכל, ותפריט נכון נועד לאזן בין כולם. אבות המזון הם פחמימות, שומנים וחלבונים. בעוד שאת השניים הראשונים די קל לצרוך והם נמצאים בהרבה מאוד סוגים של אוכל, החלבון נחשב למאתגר מכולם. עם זאת, החשיבות שלו עצומה, וכל מי שרוצה לשמור על תפריט מאוזן חייב לצרוך כמות מספיקה של חלבונים בכל יום.

שייק חלבון נועד לעזור לנו לצרוך בבת אחת כמות גדולה של חלבון. בניגוד למה שאתם אולי עלולים לחשוב שייק חלבון לא מיועד רק עבור ספורטאים. נכון שספורטאים זקוקים לכמות גדולה יותר של חלבונים, אולם בדרך כלל האדם הממוצע לא צורך כמות מספיקה של חלבונים ביחס למה שהוא באמת צריך. זו הסיבה שכדאי לכם להכיר שייק חלבון מומלץ.

שייק חלבון טעים

רכיבי השייק

בכל שייק חלבון, יש צורך להבדיל בין הרכיבים שמרכיבים אותו. הרכיב המרכזי בכל שייק צריך להיות זה שמעניק לו את החלבון. זה יכול להיות חלב, יוגורט, מי גבינה או עבור טבעונים חלב שקדים או מחית מסוימת של אגוזים. הרכיב הזה הוא החשוב ביותר ובלעדיו השייק שלכם פשוט לא יהיה שייק חלבון.

כדי להפוך את השייק לטעים יותר אנחנו משתמשים ברכיבים נוספים, כאשר המטרה שלנו היא שהרכיבים הללו לא יהפכו את השייק להיות לא בריא. חומרים כמו סוכר, סירופים לא טבעיים או מוצרים עם קמח לבן צריכים להיות מחוץ לתחום כאשר אנחנו מכינים שייק חלבון.

 

מה מומלץ לשים בתור תוספות

ההמלצה שלנו היא להוסיף לשייק שלכם פירות אהובים, סירופים טבעיים כמו מייפל או דבש, ואפילו שברי אגוזים ובוטנים שיכולים להעניק לשייק מרקם נעים יותר. השייק שלכם יכול להיות טעים מאוד, אם רק תדעו איך לשלב בו את הרכיבים השונים.

שייק חלבון טעים

שייקים מוכנים

אם אתם קצרים בזמן והכנה של שייקים היא לא בדיוק משהו שאתם אוהבים לעשות, ניתן לקנות אבקות מוכנות להכנת שייק חלבון. האבקות הללו עשויות בדרך כלל ממי גבינה, ומכילות ריכוז גבוה של חלבונים. עם זאת, בדקו היטב שהאבקה לא מכילה כמות גדולה מידי של סוכר, כיון שאז נוצר מצב שבו שייק החלבון שלכם רק פוגע לכם בבריאות.

 

לסיכום

שייק חלבון הוא אופציה נהדרת למי שרוצה לשמור על רמת חלבונים טובה בתפריט שלו. הקפידו שהטעם של השייק לא יבוא על חשבון הבריאות שלו, ונסו להשתמש בחומרים טבעיים.

שייק חלבון טעים

אולי יעניין אותך גם

כמה עולה גריל פחמים?

גריל פחמים הוא ללא כל ספק הבשורה החדשה עבור כל חובב מנגל מושבע. הוא מאפשר להכין אוכל טעים ועסיסי בחוץ, תוך כדי בילוי זמן איכות

קרא עוד »
6 תחביבים שכיף לאמץ!

החיים מלאים בהזדמנויות וחלק מהן ממומשות בצורת תחביבים. תחביבים הם פעילויות מהנות שאנו עושים בזמננו הפנוי, והם יכולים להועיל לנו בדרכים רבות. הם מסייעים לנו

קרא עוד »