• להזמנת משלוחים: לחצו כאן
 • כתובת: שנקר 7, הרצליה פיתוח
 • טלפון: 09-9511177
 • כשר
 • שתפו אותנו:
 • Language
 • משלוחיםטלפוןנווטו אלינו

  איך להעריך את כמות האוכל שתספיק לאירוע שלכם

  כל מי שמארח מכיר את החשש שהאוכל לא יספיק ושהאורחים יישארו רעבים ואכן מדובר בחשש של ממש, וזאת כי לאחר הכול בין אם מדובר בברית ובין אם מדובר ביום הולדת עגול של ראש שבט המשפחה - אנשים מגיעים לאירוע על מנת לאכול, ואף לאכול טוב וללא הגבלה. אי לכך, איגדנו עבורכם מגוון טיפים חשובים שיעזרו לכם להבין כיצד ניתן להעריך נכונה את כמות האוכל, ולו עבור האירוע הבא שלכם במסעדה.

  שיעורי בית

  ראשית יש להכין רשימת מוזמנים מסודרת ואף יש לאשר הגעה. באופן שכזה ניתן לוודא מראש מול איזו כמות מוזמנים עומדים, כך שישנו בסיס יציב עמו ניתן להתחיל. עוד ראוי לציין שאין להתייחס אל מבוגרים וילדים כאל אותה קבוצה וזאת בשל העובדה הפשוטה - מבוגרים אוכלים הרבה יותר ואף ילדים עשויים להעדיף מאכלים אחרים. מכאן שיש למנות את כמות המבוגרים מול כמות הילדים ואף יש להשאיר קריטריון של מוזמנים שלא ידוע אם יגיעו.

  בהתאם לשעה

  לאחר שסוגרים במסעדה לאירועים את כמות ואופי המוזמנים, יש להתייחס אל שעת האירוע, כאשר פה יש לקחת בחשבון שאירוע בוקר מצריך כמויות פחות גדולות של מנות, בעוד שאירוע ערב או צהריים מצריך היערכות יותר מאסיבית, וזאת בשל הסיבה הפשוטה שאנשים נוטים להגיע רעבים ולא מומלץ לאכזב אותם עם טעות בכמות. כמו כן, אם מדובר באירוע שמורם לאחר שעות הערב, הרי שאז סביר להניח שאנשים כבר יגיעו לאחר ארוחת הערב, ועל כן בעיקר יבקשו אחר נשנושים מושקעים.

  ביקוש לצד גודל מנה

  ממש כפי שאין להתייחס אל מבוגרים ואל ילדים באותה קטגוריה, כך גם יש מאכלים שמוטב להכין מהם יותר, לצד מאכלים שמוטב להכין מהם פחות ולו בשל רמת הפופולאריות. כך למשל אם יודעים שמנה מסוימת מאוד אהודה, מראש יש להכין ממנה כמות יותר גדולה. כמו כן גם יש להתייחס אל גודל המנה, כלומר אם מגישים מנות גדולות, הרי שניתן להציע פחות מבחר וההיפך - אם בוחרים להגיש מגוון עשיר של מנות, ניתן להקטין את גודלה של כל מנה.

  מה עם תוספות?

  הישראלים מאוד אוהבים תוספות ואף יודעים להעריך מטבלים לצד לחמים מושקעים. על כן אם חוששים שהאורחים ייצאו רעבים, תמיד ניתן להוסיף לתפריט תוספות חמות וקרות לצד לחמים מושקעים, כך שגם ניתן להעשיר את כלל הנראות וגם ניתן ליהנות מקיומו של שחקן גיבוי. עוד ראוי לציין שאם מתלבטים בין מספר כזה או אחר של מנות, הרי שתמיד מומלץ לעגל כלפי מעלה - מקסימום יישאר ותארזו הביתה להמשך השבוע. לבסוף  נסיים עם טיפ אחרון: אם לצורך הדוגמה בחרתם מסעדה בשרית באזור הרצליה עבור ניהול האירוע, מומלץ ביותר להתייעץ עם הצוות המקצועי, וזאת כי אין כמו ניסיון עשיר של אנשים שחיים את התחום כל יום מחדש.

  אירועים באתניקה

  שתפו אותנו: